Opening 30% Off + 10% Off • Free shipping 2000 EGP
Sunglasses| BURBERRY | P10847
1,000 EGP
700 EGP
700 EGP
Sunglasses| BURBERRY | P10836
1,000 EGP
700 EGP
700 EGP
Sunglasses| BURBERRY | P10798
1,000 EGP
700 EGP
🎉 30% Discount
8
People watching this product now!
Description
Look sharp, feel cool. Eagle Sunnies. 100% UV protection, top-rated materials, and a 3-month warranty for worry-free summer style.
| Specification | Description |
| Lens Width | 61 mm |
| Bridge Length | 15 mm |
| Temple Length | 134 mm |
| Frame Shape | Rectangle |
| Frame Material | Metal |
| UV Protection | 100% |
| Brand | BURBERRY |
| Origin | China |
| Warranty | 3 months against manufacturing defects |
Additional information
| Color | Black |
|---|
Related products
385 EGP
🎉 30% Discount
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
385 EGP
🎉 30% Discount
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
3,420 EGP
🎉 10% Discount
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
3,600 EGP
🎉 10% Discount
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
3,420 EGP
🎉 10% Discount
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
3,420 EGP
🎉 10% Discount
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
490 EGP
🎉 30% Discount
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
560 EGP
🎉 30% Discount
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

























